İstanbul Fuar Merkezi Hakkında

ifm


İstanbul Fuar Merkezi (İFM)
Atatürk Havalimanı Karşısı
34149 Yeşilköy
Tel: (+90 212) 468 52 00
Faks: (+90 212) 465 59 59
E-mail:info@wtcistanbul.net
Web:www.wtcistanbul.net

İstanbul’u dünya fuarcılığının başkenti yapma amacıyla yola çıkan ve İDTM tarafından işletilen Türkiye’nin en büyük fuar alanlarına sahip İstanbul Fuar Merkezi (İFM)’de her yıl ortalama 100 fuar yapılmaktadır.
 


İstanbul Dünya Ticaret Merkezi tarafından işletilen 9, 10 ve 11 no.lu fuar salonlarında düzenlenen, kendi sektörlerinde dünyanın en büyük fuarları arasında sayılan ve her yıl yurt içi ve yurt dışından yüz binlerce ziyaretçi çeken Paintistabul & Turkcoat, Chem Show Eurasia ve Putech Eurasia gibi uluslararası fuarlar vasıtasıyla binlerce firma yeni pazar ve fırsatlarla buluşmaktadır.
İstanbul Fuar Merkezi Atatürk Havalimanı’na yaklaşık 1 km uzaklıktadır. Atatürk Havalimanı’ndan Taksi ile yaklaşık 2-3 dakikada Fuar Alanına ulaşabilirsiniz.
İstanbul’un diğer yerlerinden Fuar Alanına ulaşmak için aşağıdaki ulaşım seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Fuar Alanına Ulaşım Seçenekleri:
Metrobüs
Zincirlikuyu, Mecidiyeköy ve Avcılar'dan fuar alanına ulaşım en hızlı Metrobus ile sağlanmaktadır. 34 A metrobüs hattını kullanarak Şirinevler durağından Havalimanı metrosuna aktarma yapıp Dünya Ticaret Merkezi / İstanbul Fuar Merkezi istasyonunda inilebilir ve fuar alanına ulaşabilirsiniz.

Metro
Aksaray - Havalimanı metro hattı İstanbul Dünya Ticaret Merkezi / İstanbul Fuar Merkezi kompleksi içinden geçmektedir.
Zeytinburnu ya da Şirinevler metrobüs duraklarından Havalimanı metro hattına aktarma yapılabilmektedir.

Otobüs
Taksim-Atatürk Hava Limanı arasında yolcu taşıyan İETT’nin 96T hat numaralı otobüsleri, Taksim’den hareketle Şişhane, Unkapanı, Aksaray, Yenikapı, Zeytinburnu ile Bakırköy sahil yolunu takip ederek Ataköy ve İstanbul Fuar Merkezi’nden sonra havalimanına ulaşmaktadır.

Deniz Otobüsü
Kadıköy ve Bostancı'dan Fuar Alanına Ulaşım;
Kadıköy ve Bostancı'dan Bakırköy'e giden İDO Deniz Otobüsünü kullanabilirsiniz.

Araba
3 alternatif arterden karayolu ile fuar alanına ulaşabilirsiniz. (E5, TEM ve Sahil Yolu)